Media klaster

Zakończył się Filmteractive 2013

Estoński projekt „Nullpunkt” zwycięzcą tegorocznego Filmteractive, w imprezie wzięło udział ponad 320 uczestników.


Zwycięzcą tegorocznej, trzeciej edycji Filmteractive 2013 – międzynarodowego wydarzenia poświęconego innowacyjnym treściom audiowizualnym, został transmedialny projekt „Nullpunkt” z Estonii. Zwycięzcy otrzymali ufundowaną przez HBO nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

W czasie festiwalu rozstrzygnięty został też konkurs portalu MillionYou na najciekawszą interpretację wideo wiersza Juliana Tuwima „Ranyjulek”. Zwyciężył film pt. „Wolność”, autorstwa Tomasz Byliny.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji były rozwiązania second screen (drugi ekran). Pierwszego dnia podczas konferencji uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentacje 11 prelegentów z 7 różnych krajów. Prezentacje opowiadały o second screen w różnych aspektach.

Drugi dzień Filmteractive poświęcony był twórcom treści audiowizualnych. W pierwszej połowie dnia odbył się Filmteractive Market – pierwsze targi treści interaktywnych i crossmedialnych w Europie Środkowej i Wschodniej. W drugiej połowie dnia odbył się natomiast Filmteractive Festival – część poświęcona twórcom najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów filmowych, crossmedialnych czy sztuki cyfrowej.

Więcej informacji na temat wydarzenia: www.filmteractive.eu

Fundacja Media Klaster wraz z współorganizatorami – Digital One i Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Teatralną i Telewizyjną w Łodzi dziękuje wszystkim patronom, sponsorom i partnerom, a przede wszystkim uczestnikom, którzy razem z nami tworzą Filmteractive.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Beata Cygan
Prezes Fundacji Media Klaster

Fundacja Mediaklaster zaprasza na Filmteractive 2013!

Filmteractive to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowe wydarzenie poświęcone innowacyjnym treściom audiowizualnym, takim jak: interaktywne filmy, projekty cross medialne, second screen oraz branded content.


W tym roku Filmteractive występuje w nowej odsłonie i łączy w sobie:

– konferencję biznesową Filmteractive Conference, której motywem przewodnim będą rozwiązania second screen
– targi innowacyjnych treści audiowizualnych Filmteractive Market
– festiwal dla twórców audiowizualnych Filmteractive Festival

Filmteractive stanowi miejsce spotkań filmowców, reżyserów interaktywnych, artystów, marketerów i potencjalnych inwestorów. Dlatego jest to znakomita okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń i wiedzy.

Zapraszamy do zakupu biletów lub do rejestrowania się na nieodpłatną część wydarzenia (Filmteractive Festival oraz Warsztaty):
Filmteractive 2013 odbędzie się w dniach 25-26 września 2013 w PWSFTviT przy ulicy Targowej 61/63 w Łodzi.

Więcej informacji na stronie www.filmteractive.eu.

Filmteractive Festival

Filmteractive Festival jest jedynym festiwalem w Europie poświęconym przenikaniu się sztuce filmowej, nowych mediów i technologii.

Beata Cygan

Beata Cygan

Impreza służy wymianie doświadczeń i kontaktów pomiędzy kilkoma środowiskami: filmowym, interaktywnym, reklamowym, a także marketingowym. Zakres tegorocznego Filmteractive Festivalu koncentruje się na tematyce wideo interaktywnego, formatów cross – mediowych oraz opowieści cyfrowych.

Filmteractive Festival składa się z paneli dyskusyjnych, konkursów, pokazów i warsztatów oraz tzw „networking zones”.

Filmteractive Festival to jedyne takie wydarzenie w Europie, które pozwala na przenikanie się środowisk młodych artystów, twórców filmowych, menadżerów kultury, ale także reprezentantów mediów.

Po więcej informacji zapraszam na stronę festiwalu: www.filmteractivefestival.pl

Beata Cygan
Prezes Fundacji Media Klaster


2011 Media Klaster - Łódzki Klaster Medialny :: Zaprenumeruj: RSS2 : Atom
site created by: SFeRa :: powered by: WordPress